2018 Planners

    Top Planner_Jason Chaney
  1. 1 Jason Chaney ( Cossette )
  2. 2 Tahir Ahmad ( Leo Burnett )
  3. 2 Brent Nelsen ( Leo Burnett )
  4. 4 Fernando Aloise ( Cossette )
  5. 5 Shelagh Hartford ( FCB Canada )
  6. 6 Shelley Brown ( FCB Canada )
  7. 7 Eryn LeMesurier ( FCB Canada )
  8. 8 Tara O’Doherty ( Cossette )
  9. 9 Thomas Wilkins ( Cossette )
  10. 10 Meg Siegel ( Lg2 )
  11. 11 Kevin McHugh ( Cossette )
  12. 12 Heidi Philip ( Zulu Alpha Kilo )
  13. 12 Anne-Marie Leclair ( Lg2 )
  14. 14 Catherine Darius ( Lg2 )
  15. 15 Darren Yada ( Rethink )
  16. 16 Jamie Cuthbertson ( Zulu Alpha Kilo )
  17. 17 Robyn Hutman ( Ogilvy/OgilvyOne )
  18. 18 Kaiti Snell ( J. Walter Thompson )
  19. 18 Rebecca Brown ( J. Walter Thompson )
  20. 20 Paul Lipson ( Anomaly )
  21. 21 Michelle Lee ( Ogilvy/OgilvyOne )
  22. 22 Alexandra Laverdière ( Lg2 )
  23. 22 Jacinthe Guyot ( Lg2 )
  24. 22 Mireille Côté ( Lg2 )
  25. 25 Matthew Stasoff ( J. Walter Thompson )
  26. 25 Heather Segal ( FCB Canada, Zulu Alpha Kilo )
  27. 27 Maxine Thomas ( Rethink )
  28. 28 Lisa Hart ( Cossette )
  29. 29 Dustin Rideout ( Sid Lee )
  30. 30 Sara Nancoo ( Juniper Park/TBWA )
  31. 30 Mike Coulson ( Leo Burnett )
  32. 32 Rachel Lai ( No Fixed Address )
  33. 32 Sabrina Cote ( Lg2 )
  34. 34 Dany Renauld ( Brad )
  35. 35 Rob Newell ( DDB Canada )
  36. 35 Jacqueline Lee ( DDB Canada )
  37. 35 Maryse Sauve ( Lg2, Taxi )
  38. 38 Adam Ferraro ( John St., J. Walter Thompson )
  39. 38 Marc-Andre Fafard ( Lg2 )
  40. 38 Colin Caroll ( John St. )
  41. 38 Leah Gregg ( Rethink )
  42. 42 Lynn Fletcher ( Cossette )
  43. 42 Brett McDonald ( DDB Canada, Zulu Alpha Kilo )
  44. 42 Colin Carroll ( John St. )
  45. 42 Anna Nowak ( Cossette )
  46. 46 Thomas Hougaz ( Sid Lee )
  47. 47 Sam Kamiel ( Zulu Alpha Kilo )
  48. 47 Trevor Thomas ( Leo Burnett )
  49. 49 Allison MacLeod ( BIMM )
  50. 50 Jerry Ferguson ( Sid Lee )
  51. 50 Arnaud St-Germain ( Lg2 )
  52. 52 Andrew Carty ( Grey Canada )
  53. 52 Emma Brooks ( Zulu Alpha Kilo )
  54. 54 Christian Jomphe ( Brad )
  55. 54 Michael Kates ( Juniper Park/TBWA )
  56. 54 Vanessa Harbec ( Brad )
  57. 57 Joshua Somer ( DentsuBos )
  58. 57 Christine Maw ( Taxi )
  59. 57 Anastasia Tubanos ( FCB Canada )
  60. 57 Nico Wlock ( Cossette )
  61. 57 William Labelle ( Lg2 )
  62. 57 Julie Bazinet ( Lg2 )
  63. 63 Jay Satur ( Anomaly )
  64. 63 Graham Candy ( Diamond Integrated Marketing )
  65. 65 Adam Rozenhart ( DDB Canada, Calder Bateman Communications )
  66. 65 Martin Delaney ( Arrivals + Departures )
  67. 65 Sarah Stringer ( J. Walter Thompson )
  68. 68 Jeff George ( Ogilvy/OgilvyOne )
  69. 68 Crystal Sales ( Ogilvy/OgilvyOne )
  70. 68 Michaela Charette ( Cossette )
  71. 68 Anne Zahan ( Juniper Park/TBWA )
  72. 72 Kerry Janes ( Critical Mass )
  73. 72 Catherine Frank ( Cleansheet Communications )
  74. 72 Chrissie Graboski ( Critical Mass )
  75. 72 Joe Dee ( Cossette )
  76. 76 Hayleigh Wronski ( Secret Location )
  77. 76 Anna Percy-Dove ( FCB Canada )
  78. 76 Zach Kula ( BBDO )
  79. 79 Georgia Fong ( Grip Limited )
  80. 79 Sandra Moretti ( DDB Canada )
  81. 79 Eric Battiston ( Cundari )
  82. 79 Ryan Lang ( Redline Interactive )
  83. 83 Jean George ( FCB Canada )
  84. 83 Jeff McCrory ( BBDO )
  85. 83 Mak Kattan ( DentsuBos )
  86. 83 Andrea Fortin ( Lg2 )
  87. 83 Megan Pratt ( Gravity Partners Limited )
  88. 83 Leigh Himel ( Gravity Partners Limited )
  89. 83 Michelle Campbell ( Union )
  90. 83 Kerri Roche ( Target Marketing )
  91. 83 Joshua Hansen ( Juniper Park/TBWA )
  92. 83 Mark Tomblin ( Juniper Park/TBWA )
  93. 93 Gino Cantalini ( Giants & Gentlemen )
  94. 93 Jon Duke ( M5 Marketing Communications )
  95. 93 Umar Ghumman ( Mirum )
  96. 93 Sabrina Kandasamy ( No Fixed Address )
  97. 93 Sarah Henderson ( Grip Limited )
  98. 98 Stéphanie Leduc ( Cossette )
  99. 98 Joachim Coste ( Sid Lee )
  100. 98 Jason Last ( John St. )
  101. 98 Florence Girod ( Cossette )
  102. 98 Linda Frey ( DentsuBos )
  103. 98 Tony Johnstone ( DDB Canada )
  104. 104 Alexis Robin ( Lg2 )
  105. 104 Allison Drinnan ( Redline Interactive )
  106. 104 Ivana Grahovac ( Cossette )
  107. 104 Scot Riches ( RI: Your Custom Agency )
  108. 104 Dan Koutoulakis ( Leo Burnett )
  109. 104 François Royer-Mireault ( Lg2 )
  110. 104 Agathe de Saint Denis ( Arrivals + Departures )
  111. 104 Ebrahim El Kalza ( Zulu Alpha Kilo )
  112. 112 Guillaume Mathieu ( TAM-TAM TBWA )
  113. 112 Marty Yaskowich ( DDB Canada )
  114. 112 Keith Witham ( Saatchi & Saatchi )
  115. 112 Frank Calder ( Calder Bateman Communications )
  116. 112 Christian Budtz ( DDB Canada )
  117. 112 Esmé Rottschafer ( Mass Minority )
  118. 112 Cheryl Meger ( Calder Bateman Communications )
  119. 112 Deven Dionisi ( Sid Lee )
  120. 112 Ute Preusse ( Will Creative )
  121. 112 Travis St. Denis ( BBDO )
  122. 112 Catherine Dorion ( DentsuBos )
  123. 112 Allison Litzinger ( Leo Burnett )
  124. 112 Rebecca Simon ( Leo Burnett )
  125. 112 Megan Towers ( John St. )
  126. 112 Jon Daly ( Anomaly )
  127. 112 Natalie Godfrey ( DDB Canada )
  128. 112 Ed Caffyn ( BBDO )
  129. 129 Geneviève Monette ( Lg2 )
  130. 129 Andrew Ahern ( DDB Canada )
  131. 129 Shayne Mcbride ( C&B Advertising )
  132. 129 Thomas Kenny ( Taxi )
  133. 129 Stacy Ross ( Taxi )
  134. 129 Joy Lucas ( Rethink )
  135. 129 Marianne McBean ( Giants & Gentlemen )
  136. 129 Jacquie Kostuk ( Grip Limited )
  137. 129 Marina Glavan ( Grip Limited )
  138. 129 Mario Ramirez Reyes ( Red Urban Canada )
  139. 129 Taylor Smith ( Leo Burnett )
  140. 129 Carly Miller ( DentsuBos )
  141. 129 Matt Ball ( J. Walter Thompson )
  142. 129 Doug Potwin ( Camp Jefferson )
  143. 129 Laura Muirhead ( Camp Jefferson )
  144. 129 Kyle Fiore ( Leo Burnett )
  145. 129 Dean Foerter ( J. Walter Thompson )
  146. 129 Amy Frank ( DentsuBos )
  147. 147 Christian Mathieu ( Open )
  148. 147 Chelsea Thompson-O’Brien ( Grip Limited )
  149. 147 Fraser MacDonald ( The Capital Communications Company )
  150. 147 Lisa Marie Chen ( Saatchi & Saatchi )
  151. 147 David Bélanger ( Bleublancrouge )
  152. 147 Annie Rowe ( Geometry Global )
  153. 147 France Guay ( Alfred )
  154. 147 Sophie-Annick Vallee ( Cossette )
  155. 147 Yuri Pershin ( The Capital Communications Company )
  156. 147 Naeiri Zargarian ( Rethink )
  157. 147 Megan Siegel ( Lg2 )
  158. 147 Nicola Poskitt ( Will Creative )
  159. 147 Jorge Aguilar ( Cossette )
  160. 147 Kristina Komhyr ( Geometry Global )
  161. 147 Elyse Finley ( The&Partnership )
  162. 147 Marc Whitehead ( Karo Group )
  163. 147 Josh Dunford ( Burnkit )
  164. 147 Emily Yau ( Leo Burnett )
  165. 165 Jared Gill ( Cossette )
  166. 165 Ryan Erdelyi ( Saatchi & Saatchi )
  167. 165 Adam Collins ( Cossette )
  168. 165 Ian Westworth ( Grey Canada )
  169. 165 Jatinder Rai ( Response Advertising )
  170. 165 Tyler MacLeod ( Chester + Company )
  171. 165 Emily Brade ( Grip Limited )
  172. 165 Cam McGeough ( Sajak & Farki )
  173. 165 Rosie Gentile ( BBDO )
  174. 165 Jennifer Green ( Agency59 )
  175. 165 Catherine Piercy ( Camp Pacific )
  176. 165 Jeffrey Glos ( Grip Limited )
  177. 165 Rob Fairhead ( ZGM Modern Marketing Partners )
  178. 165 Zeb Barrett ( Havas Worldwide Canada )
  179. 165 Sébastien Gagné ( Alfred )
  180. 165 Mario Amantea ( ZGM Modern Marketing Partners )
  181. 165 Anne B. Godbout ( Alfred )
  182. 165 Andrea Oh ( Swank Media )
  183. 165 Stacey McIntyre ( Vovia )
  184. 165 Ryan Rebello ( Initiative )
  185. 185 Stéfanie Forcier ( Lg2 )
  186. 185 Roberto Rossi ( Cossette )
  187. 185 Christine Larouche ( Lg2 )
  188. 185 Jean-François Ethier ( B-612 )
  189. 185 Pascale Lacroix ( Bleublancrouge )
  190. 185 Laura Salter ( Lift Interactive Inc. )
  191. 185 Vincent Leclerc ( Alfred )
  192. 185 Pascal Routhier ( Cossette )
  193. 185 Frédérick Béland ( B-612 )
  194. 185 Chris Henderson ( Calder Bateman Communications )

Menu

Brand Menu